1. Aukšta kūdikio temperatūra
Jei nerimaujate, kad kūdikis gali karščiuoti, išmatuokite jo temperatūrą termometru.
Kada apsilankyti pas gydytoją?
Jei kūdikiui mažiau nei trys mėnesiai ir jo temperatūra viršija 38 °C arba vaiko imunitetas susilpnėjęs dėl ligos ar atlikto medicininio gydymo ir jo temperatūra viršija 38 °C, apsilankykite pas gydytoją net ir tada, kai nėra jokių kitų simptomų.
Visais atvejais su vaiku apsilankykite pas gydytoją, kai vaiko temperatūra aukštesnė nei 38 °C ir pasireiškia bet kuris iš toliau nurodytų simptomų:
- kaklo skausmai ar padidėjęs akių jautrumas šviesai;
- vėmimas ir nenoras gerti daug skysčių;
- bėrimas;
- padidėjęs mieguistumas;
- sunkus kvėpavimas;
- nepraeinantis skausmas, nepaisant gertų vaistų nuo skausmo.
Vaiką vesti pas gydytoją taip pat reikia, kai:
- vaiko temperatūra viršija 40 °C, tačiau nėra jokių kitų simptomų;
- karščiavimas tęsiasi ilgiau nei dvi dienas;
- atrodo, kad jo būklė prastėja;
- pasireiškia karštiniai traukuliai (traukuliai dėl aukštos temperatūros).
Nepamirškite, kad tai, kas laikoma normalia kaktos temperatūra, nebūtinai sutaps su normalia kitų kūno vietų temperatūra, todėl svarbu žinoti, kurioms kūno vietoms pritaikytas Jūsų termometras, ir atsižvelkite į naudojamo termometro rūšį.
Dažniausiai kūdikio karščiavimas praeis per kelias dienas be papildomų komplikacijų. Kylanti kūdikio temperatūra reiškia, kad kūdikio organizmas kovoja su liga, tad nors ir itin nemalonu matyti karščiuojantį kūdikį, reikia nepamiršti, kad tai rodo, jog jo imuninė sistema veikia taip, kaip turėtų. Tačiau jei Jums atrodo, kad kūdikiui ne viskas gerai ir dėl kažko nerimaujate, visuomet pasitarkite su gydytoju.
2. Drebulys
Išorinis drebulys gali būti karščiavimo požymis. Jei įtariate, kad kūdikis karščiuoja, išmatuokite jo temperatūrą termometru. Jei kūdikio temperatūra iš tiesų yra aukšta, aprenkite jį kuo patogiau, leiskite kuo daugiau ilsėtis ir dažnai vėdinkite kambarį.
3. Kaitimas ir paraudusi oda
Kai kūdikis karščiuoja, jo kakta, nugara ar pilvas gali kaisti. Tiksliai išmatuokite kūdikio temperatūrą termometru. Jei kūdikio temperatūra iš tiesų yra aukšta, įsitikinkite, kad jis jaučiasi patogiai ir pasiūlykite gerti skysčių,pvz., vandens, vandeniu skiestų sulčių, pieno ar kokio kito jam įprasto gėrimo.
4. Dirglumas
Niekas kūdikio nepažįsta geriau už Jus, tad pasikliaukite motinos instinktu. Padažnėjęs ar kitaip skambantis verkimas gali būti karščiavimo požymis. Karščiavimą taip pat gali reikšti ir sumažėjęs kūdikio aktyvumas. Stebėkite kūdikio būseną ir periodiškai matuokite jo temperatūrą termometru. Jei dėl ko nors nerimaujate, apsilankykite pas šeimos gydytoją arba pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
5. Apetito praradimas
Jei pastebite, kad kūdikis nenori gerti arba valgyti (jeigu jau valgo kietą maistą) tiek, kiek įprasta, gali būti, kad kažkas yra ne taip. Stenkitės kūdikį maitinti reguliariai ir išvengti dehidratacijos bei pasižymėkite, kiek kūdikis valgo, kad prireikus galėtumėte apie tai pasitarti su gydytoju.