Kaip užkirsti kelią peršalimui ir gripui?

Plaukite rankas

Ar namie prižiūrėtumėte vaikus, ar nuo ryto iki vakaro būtumėte biure, plauti rankas itin svarbu. Kad ir kur būtume, kasdien mūsų rankos prisiliečia prie galybės mikroorganizmų. Rankų plovimas – viena iš pagrindinių priemonių užkirsti kelią patekti į organizmą šiems niekingiems mikroorganizmams, galintiems sukelti peršalimo ir gripo simptomus. Todėl labai svarbu išsiugdyti įprotį tinkamai ir periodiškai plauti rankas.

Rankas reikia plauti karštu vandeniu bent 20 sekundžių, nepamirštant muilu ištrinti išorinių plaštakos pusių, tarpupirščių ir panagių. Stenkitės šluostyti rankas vienkartiniu rankšluosčiu, nes daugkartinio naudojimo rankšluosčiai gali skleisti mikroorganizmus, jei prie jų prisiliečia peršalimu ar gripu sergantis asmuo.

Stenkitės rankomis kuo rečiau liesti savo veidą, nes mikrobai į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną.

Palaikykite sveiką gyvenimo būdą

Tinkamai rūpindamiesi savo sveikata stiprinate imunitetą, kuris vėliau sėkmingai kovos su peršalimą ir gripą sukeliančiais mikroorganizmais. Paprasčiausi kasdieniai dalykai, pavyzdžiui, parinkti visas reikalingas maistines medžiagas ir vitaminus suteikiantį mitybos racioną, yra itin svarbūs. Taip pat stenkitės gerai išsimiegoti, kad kūnas pailsėtų ir atsigautų, bei sportuoti, kad jis išliktų sveikas ir stiprus.

Peršalimo ir gripo simptomų malšinimas

Skalaukite gerklę sūriu vandeniu

Jei kankina peršalimas ar gripas ir skauda gerklę, šiuos simptomus gali kuriam laikui numalšinti gerklės skalavimas naminiu skalavimo skysčiu – šiltu sūriu vandeniu.

Neleiskite peršalimui ir gripui sutrikdyti gyvenimo ritmo. Tinkamai prižiūrėkite savo kūną ir jis bus kur kas geriau pasiruošęs kovoti su kenksmingais mikroorganizmais, o pasireiškus simptomams pasitarkite su gydytoju.