1 mitas

Migrena yra dažniausiai pasitaikanti galvos skausmo rūšis

Iš tikrųjų dažniausiai pasitaikanti galvos skausmo rūšis yra įtampos tipo galvos skausmas. Dėl patiriamos įtampos gali įsitempti kaklo ir galvos raumenys, būtent tai gali tapti įtampos tipo galvos skausmo priežastimi. Tokio pobūdžio galvos skausmo sukeliamas pojūtis gali būti gerai pažįstamas – neaštrus skausmas, lyg kažkas galvą iš abiejų pusių spaustų.

2 mitas

Galvos skausmas pasireiškia tik suaugusiesiems

Suaugę žmonės – ne vieninteliai jį patiriantys. Galvą skauda ir vaikams, taip pat ir dėl įtampos3. Skirtumas tik tas, kad vaikams gali būti sunku galvos skausmą tinkamai įvardyti. Svarbu laiku pastebėti, kai Jūsų vaikui skauda galvą ir pasitarti su gydytoju, jei galvos skausmas stiprėja ar dėl ko nors nerimaujate.

3 mitas

Migrena – tai tik stiprus galvos skausmas

Ne visai taip. Migrena skiriasi nuo kitų galvos skausmo rūšių. Tai – liga, susijusi su nervų sistema (t. y. smegenimis ir nervais), kuri gali būti gerokai skausmingesnė už paprastą galvos skausmą. Migrenos priepuolio metu smegenys tinkamai neapdoroja juslių siunčiamų signalų, pvz., šviesos, garso, lytėjimo.

Jei sergate migrena, galite jausti ir kitus jos simptomus, pvz., pykinimą, jautrumą šviesai. Gali pasireikšti netgi regos ar kitų jutimo organų sutrikimų, dar žinomų kaip auros (matysite blyksinčias šviesas ar akląsias zonas).

5 mitas

Galvos skausmo priežastys visada yra psichologinės

Daugeliu atvejų galvos skausmą sukelia fiziologiniai veiksniai. Pavyzdžiui, manoma, kad įtampos tipo galvos skausmą sukelia galvos ir kaklo raumenų įtempimas. Jie siunčia skausmo signalus, kurie jaučiami abiejose galvos pusėse. Tai paaiškina, kodėl dažnas galvos skausmo pojūtis apibūdinamas tarsi galva būtų aprišta juosta.

Jei kenčiate nuo vieno iš šių galvos skausmų, Jums gali padėti nereceptiniai vaistai nuo skausmo.