Kodėl man skauda?

Skausmas – tai natūralus kūno perspėjimas, kad kažkas yra ne taip. Skausmo priežasčių yra daug ir įvairių.

Patempimai

Gali pradėti skaudėti raumenis po įtemptų varžybų arba sunkaus fizinio darbo namuose ar darbo vietoje.

Šie patempimai atsiranda dėl raumenų, sąnarių ar raiščių perkrovos arba pernelyg staigų judesių. Raumenų pažeidimo vietose įprastai atsiranda uždegimas.

Raumenų patempimą taip pat gali sukelti netaisyklingas sėdėjimas ar svorio kėlimas.

Peršalimas ir gripas

Niekam nelengva susitvarkyti su itin nemaloniais peršalimo ir gripo simptomais – galvos skausmu, karščiavimu, skaudančia gerkle. Peršalus ar sergant gripu taip pat gali skaudėti įvairias kūno vietas.

Peršalimo ir gripo metu jaučiami raumenų skausmai gali atsirasti todėl, kad imuninė sistema į organizmą išskiria chemines medžiagas kovai su infekcija ir apsaugai nuo jos. Šios cheminės medžiagos gali paveikti raumenų baltymus, todėl atsiras raumenų skausmas.

Kaip numalšinti įvairių kūno vietų skausmą?

Skausmas dažniausiai yra išankstinis kūno įspėjimo signalas, tad, kai įmanoma, verta sutelkti dėmesį į skausmo šaltinį. Todėl sėdėsenai ir įprastai delnų bei riešo pozicijai pagerinti gali prireikti pakeisti darbo vietos (pvz., biuro stalo) išdėstymą.

Jei raumenį jau pasitempėte:

  • leiskite atitinkamai kūno vietai pailsėti;
  • pirmas kelias dienas atlikite patinimą ir uždegimą mažinančius žingsnius: poilsis, šaldymo paketai, skaudamos vietos pakėlimas, o prireikus išgerkite vaistų nuo skausmo, pvz., „Nurofen“;
  • po kelių dienų tinimui atslūgus raminamojo poveikio gali suteikti šildymo paketai;
  • šiek tiek pajudėkite, pvz., lengvai pasivaikščiokite ar paplaukiokite;
  • raumenų skausmą taip pat padės malšinti masažas.

Jei nerimaujate dėl raumenų patempimo, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

Kada rimčiau susirūpinti juntamu skausmu?

Šie žingsniai gali padėti greičiau numalšinti skausmą. Vaistai nuo skausmo, pvz., „Nurofen“ (ibuprofenas), gali padėti laikinai numalšinti skausmą.

Jei skausmas nepraeina ar dėl kažko nerimaujate, to neignoruokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Literatūra