Kaip atsirado mitas, kad „Nurofen“ turi būti vartojamas su maistu?

Aštuntajame dešimtmetyje, kai ibuprofenas buvo tik receptinis vaistas, gydytojai skirdavo didelius jo kiekius ilgalaikėmis ligomis sergančiųjų skausmui ir uždegimui malšinti. Kai kurie pacientai vartodavo dideles ibuprofeno dozes kasdien kelerius metus, dėl to jiems imdavo skaudėti skrandį, pasitaikydavo ir skrandžio opų.

Dabar vaistinėse parduodamų vaistų nuo skausmo sudėtyje esanti „Nurofen“ dozė yra gerokai mažesnė negu aštuntajame dešimtmetyje gydytojų skirtos.

Dar vienas skirtumas – dabar „Nurofen“ vartojamas tik trumpą laiką, todėl skausmui tęsiantis ilgiau nei tris paras Jūsų vaistininkas patars apsilankyti pas gydytoją. Neilgai vartojamas „Nurofen“ skrandžio ligų sukelti neturėtų. Pasak tyrimų, skrandžio veiklos problemos labiau tikėtinos, kai „Nurofen“ vartojamas didelėmis dozėmis (daugiau nei 1200 mg per parą) ir ilgesnį laiką (daugiau nei 3 paras paeiliui).

Taigi anksčiau, kai ibuprofenas buvo vartojamas didelėmis dozėmis ir ilgą laiką, skrandžio veiklos problemų rizika buvo didesnė. Gydytojai manė, kad vaistą vartojant su maistu ši rizika gali sumažėti. Dabar žinome, kad laikantis pakuotės lapelio nurodymų ir „Nurofen“ vartojant mažomis dozėmis ne ilgiau nei tris paras šis vaistas bus gerai toleruojamas. Tai reiškia, kad „Nurofen“ vartoti su maistu nereikia.

Trys priežastys „Nurofen“ užgerti vandeniu

Reikia atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką dėl „Nurofen“ vartojimo su maistu. „Nurofen“ vartojimas su maistu gali lėtinti vaisto pasisavinimą (absorbciją). Tai nepageidautina, nes skausmas bus numalšintas ne taip greitai, kaip norėtųsi, juk nė vienas nenori kentėti skausmo ilgiau nei būtina. Nėra gerai ir tai, kad Jums gali pasirodyti, jog „Nurofen“ nesuveikė, o tai gali skatinti papildomai išgerti vaistų, kurių Jums nereikia.

Nurofen“ vartojimas su maistu gali lėtinti vaisto pasisavinimą ir (netiesiogiai) skausmo malšinimą, tačiau yra paprastas būdas to išvengti. Tiesiog vartokite „Nurofen“, kai Jūsų skrandis tuščias, užgerdami stikline vandens. Trys šio vartojimo būdo privalumai:

 1. Nurofen“ pradės veikti greičiau.
 2. Jūsų skausmas bus numalšintas anksčiau.
 3. Neišgersite vaisto daugiau nei Jums iš tikrųjų reikia.

Trumpai apie „Nurofen“ vartojimą su maistu:

 • „Nurofen“ galima vartoti tuščiu skrandžiu, užgeriant vandeniu.
 • Vartojamas su maistu „Nurofen“ pradeda veikti vėliau.
 • Dauguma žmonių nepatirs skrandžio skausmų, jei „Nurofen“ bus vartojamas taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje, ir ne ilgiau kaip 3 paras paeiliui.

Literatūra

 • 1

  Lėtesnė absorbcija – Cegedim Omnibus, Retail Pharmacists. 2012 m. birželis.

 • 2

  Lėtesnė absorbcija – Moore, R. A., et al. Br J Clin Pharmacol, 2015; 80:381–8.