Prieš vartojimą:
- jei Jūsų vaikas yra jaunesnis nei 12 mėnesių, iš pradžių pasitarkite su gydytoju arba vaistininku;
- visuomet perskaitykite pakuotės lapelį;
- įsitikinkite, kad vaistas ir dozė yra tinkami Jūsų vaiko amžiui.
Trumpai apie „Nurofen“ asortimentą vaikams
„Nurofen Forte Orange“ ir „Nurofen Forte Strawberry“ geriamoji suspensija vaikams nuo 3 mėnesių iki 12 metų: labiau koncentruotas vaistinis preparatas, dėl to reikalingas mažesnis vaisto tūris. Malšina silpną ir vidutinio stiprumo skausmą bei karščiavimą. Sudėtyje nėra cukraus, Tai bespalvė, žemuogių arba apelsinų skonio geriamoji suspensija.
Kramtomosios minkštosios kapsulės „Nurofen Orange“: lengvai kramtomos kapsulės vaikams nuo 7 metų. Tai – vaistas nuo skausmo ir karščiavimo vaikams, kurie nenori gerti skysčių, tačiau vis dar sunkiai nuryja tabletes.
Kiek vaistų duoti vaikui?
Geriamosios suspensijos
Rekomenduojama „Nurofen Forte Orange“ / „Nurofen Forte Strawberry“ dozė vaikams priklauso nuo vaiko svorio. Pasirinkite Jūsų vaikui tinkamiausią vaistinį preparatą, tuomet patikrinkite ant vaisto pakuotės esančius dozavimo nurodymus, kad parinktumėte vaikui tinkamiausią dozę pagal jo amžių ir svorį.
Kadangi tinkama dozė nustatoma pagal vaiko svorį, abi geriamosios suspensijos Nurofen Forte Orange“ / „Nurofen Forte Strawberry“ tinka vaikams nuo 3 mėnesių iki 12 metų, tačiau būtina laikytis dozavimo nurodymų. Dėl šios priežasties abu vaistai turi dozavimo nurodymus vaikams nuo 3 mėnesių iki 12 metų.
Dozės turi būti skiriamos kas 6–8 valandas pagal poreikį, vaistą geriant ne daugiau kaip 3 kartus per 24 valandas.
Kramtomosios minkštosios kapsulės
Rekomenduojama dozė nustatoma pagal vaiko amžių, kaip aprašyta toliau.
7–10 metų vaikai: dvi kapsulės (ne daugiau kaip 8 kapsulės per 24 valandas)
10–12 metų vaikai: trys kapsulės (ne daugiau kaip 12 kapsulių per 24 valandas)
Vaisto dozes rekomenduojama skirti kas 6–8 valandas (arba, jei reikia, su ne trumpesne nei 6 valandų pertrauka tarp kiekvieno vartojimo). Svarbu neviršyti nurodytų dozių ir įsitikinti, kad kapsulės gerai sukramtomos prieš nuryjant. Nors kramtomąsias minkštąsias kapsules „Nurofen Orange“ galima vartoti be vandens, vaikas vis tiek turėtų gerti daug skysčių, jie padeda malšinti skausmą ir karščiavimą.
Kaip suprasti, kad vaikas jaučia skausmą?
Kartais vaikas jaus skausmą, tai – neišvengiama. Dėl ligos, smulkių nelaimingų atsitikimų ar tiesiog natūralaus augimo proceso, pvz., kai dygsta dantys.
Dažnos kūdikių ir vaikų jaučiamo skausmo priežastys yra šios:
- ausų skausmas;
- kosulys ir gerklės skausmas;
- dantų dygimas ir skausmas;
- galvos skausmas ir migrena;
- patempimai;
- arščiavimas.
Mažiausieji apie jaučiamą skausmą Jums pasakyti negali. Skausmą rodantys ženklai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, yra šie:
- verkimas, šaukimas, iškreipta veido išraiška;
- sutrikęs miego ir mitybos režimas;
- neįprastai vangus ir tylus vaikas;
- nepailstantis vaikas ir kt.
Vaikams skirtas „Nurofen“ ir skausmo malšinimas
Silpną ar vidutinio stiprumo skausmą galima numalšinti nereceptiniais vaistais, pvz., „Nurofen Forte Orange“, „Nurofen Forte Strawberry“ ar „Nurofen Orange“, vartojamais vaiko amžiui pritaikytomis dozėmis.
Vaikams skirtas „Nurofen“ sukurtas specialiai vaikams ir kūdikiams. Šių vaistinių preparatų sudėtyje yra ibuprofeno, pradedančio malšinti skausmą jau per pirmąsias 15 minučių [1] ir veikiančio iki 8 valandų [2].
Kada apsilankyti pas gydytoją?
Vaistai gali kuriam laikui numalšinti skausmą, tačiau pagrindinės jo priežasties nepašalins.
Jei vaikas jaučia skausmą ilgiau nei kelias valandas ar skausmas itin stiprus, akivaizdu, kad vaikui ne viskas gerai ir reikia apsilankyti pas gydytoją. Jei dėl kažko nesate tikri, visuomet apsilankykite pas gydytoją.
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Literatūra
- 1
Pelen, F., et al. Ann Pediatr 1998; 45(10): 719–28. Tyrimas finansuotas „Reckitt Benckiser“.
- 2
Autret-Leca et al. Curr Med Res Opin 2007; 23(9): 2205–11. Tyrimas finansuotas „Reckitt Benckiser“.