Svarbiausi faktai apie „Nurofen“ ir nėštumą:

 • vaisto nevartokite, jei planuojate pastoti ar per pirmus 6 nėštumo mėnesius, išskyrus atvejus, kai vaistą skiria gydytojas. Apskritai paskutinius 3 nėštumo mėnesius šio vaisto vartoti negalima;
 • yra kitų vaistų nuo skausmo, kuriuos galima vartoti nėštumo metu. Jūsų gydytojas arba vaistininkas padės parinkti tinkamiausius;
 • kai kurių vaistinių preparatų „Nurofen“ sudėtyje yra natrio. Jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, prieš vartodama „Nurofen“ pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kodėl turėčiau vengti vartoti „Nurofen“ nėštumo metu?

„Nurofen“ veiklioji sudedamoji dalis – ibuprofenas. Ibuprofenas priskiriamas vadinamiesiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU). Kai kurie tyrimai pažymi, kad ankstyvojo nėštumo metu vartojami NVNU gali didinti persileidimo riziką. Vėlesniais nėštumo mėnesiais NVNU gali neigiamai paveikti besivystančius kūdikio inkstus ir kraujotaką.

Kada vėl galėsiu vartoti ibuprofeną?

Jei ibuprofeną vartoti Jums patarė gydytojas, galite po gimdymo ir žindymo laikotarpiu. Prieš vartodama visuomet pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ibuprofeno pakaitalai nėštumo metu

Galimi ir kiti skausmo malšinimo būdai nėštumo metu, ne tik ibuprofenas ar kiti NVNU. Dėl jų patars Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Būtinai paminėkite, kad esate nėščia, ir jie rekomenduos Jums ir dar negimusiam kūdikiui tinkamiausią variantą.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Literatūra

 • 1

  The Royal Children’s Hospital Melbourne. Pain relief for children – paracetamol and ibuprofen. Available at: www.rch.org.au/kidsinfo/fact_sheets/Pain_relief_for_children_-_Paracetamol_and_Ibuprofen/ Žiūrėta 2014 m. rugsėjo 4 d.

 • 2

  Pelen, F., et al. Ann Pediatr 1998; 45(10): 719–28. Tyrimas finansuotas „Reckitt Benckiser“.

 • 3

  Autret-Leca et al. Curr Med Res Opin 2007; 23(9): 2205–11. Tyrimas finansuotas „Reckitt Benckiser“.

 • 4

  Colmar Brunton OMNI Research, 2014 m. liepa.

 • 5

  Yin, H. S., et al. Arch Pediatr Adolesc Med 2010; 164(2): 181–6